úřední e-deska

menu

úvodní stránka
o obci Rudka
obecní symboly
zastupitelstvo
kontakty
GDPR
hospodaření obce
SDH Rudka
svazky obcí
knihovna
mateřská škola
naše akce
společenská kronika
fotogalerie
videa
naučná stezka
Poskytnuté informace dle zák. 106/1999
důležité odkazy
registr oznámení
elektronická podatelna
autor stránek

poslední akce

Kouzelník Katonas

Jihomoravské dožínky 2019

Repríza divadelního představení

Cyklovýlet

Sranda Match

Vavřinecká pouť

Návštěva v knihovně

Róčtí ochotníci
- O dvanácti měsíčkách...?

Hasičská soutěž
ve Veverských Knínicích

Hasičská soutěž
na Hlíně

Hasičská soutěž
v Újezdě

Zábavné odpoledne

  Zdravý den

Hasičské závody

Den matek

Vítání ptačího zpěvu

Návštěva divadla

Den Země

Exkurze starostů
ze Znojemska

Velikonoce

Výlov rybníka

Senior bez nehod

Společné technické školky

Skautský cestovatelský podvečer

Oslava MDŽ

Návštěva divadla

Dětský karneval

Obecní ples

Návštěva turistů
z Ivančic

Beseda o Rudce

Novoroční vycházka
k prameni Bobravy
 

 

 

fotogalerie - listopad 2011 – Oslava svatého Martina

 


Každé malé dítě ví, že svatý Martin přijíždí na bílém koni. A letos, i když o den později, než se svátek všech Martinů slaví, Martin skutečně k nám do Rudky na bílém koni přijel. V sobotu odpoledne se před zdejším obecním úřadem uskutečnila scénka připomínající tuto dávnou tradici. Martin se z malého chlapce (Vítek Čermák), kterého jeho otec (Jaroslav Pospíchal) poslal do armády, změnil v statného vojáka (Martin Staněk). Náhodné setkání s žebrákem/Ježíšem (Radim Šedivý) změnilo jeho život tak, že se z něj stala známá historická postava. V našem divadle vystoupili i dalších herci – vojenská posádka (Magdalena a Jaromír Blažkovi, Miroslav Čermák) a andělé (Terezka Michálková, Andrejka Šrámková a Ivanka Nováková). A nesmíme zapomenout ani na hudebníky (Vojtík Staněk, Ondra Staněk), vypravěče (Jana a Aleš Staňkovi) a samozřejmě Bobinu, jejíž příjezd jsme netrpělivě očekávali. Po představení jsme byli obdarováni martinskými rohlíčky, o něž jsme se podělili se známými a příbuznými. Malé děti se jistě potěšily světýlky lampionů, protože do programu byl zakomponován i lampionový průvod vedený samotným Martinem. 
Promrzlí jsme se rádi vrátili do vyhřátého obecního úřadu, kde nás jako již tradičně na našich akcích potěšil hudbou a zpěvem pan Karel Jirgl.
Ve společenských prostorách obecního úřadu jsme se však sešli už po poledni, kdy se začalo servírovat bohaté svatomartinské menu – pochutnali jsme si na huse, kačeně či krkovičce s třemi druhy zelí a dvěma druhy knedlíků. V podvečer pak byl jídelníček obohacen o husí jatýrka, paštiku a sádlo. Čekalo nás i sladké pohlazení – jablečný štrúdl se šlehačkou. Nechyběla ani svatomartinská vína.
Hosté nešetřili chválou kuchařům, což jim touto cestou rádi vyřizujeme. Naše poděkování patří také všem, kteří se na průběhu akce jakkoli podíleli.
                                                                                                     Eva Čermáková