úřední e-deska

menu

úvodní stránka
o obci Rudka
obecní symboly
zastupitelstvo
kontakty
GDPR
hospodaření obce
SDH Rudka
svazky obcí
knihovna
mateřská škola
naše akce
společenská kronika
fotogalerie
videa
naučná stezka
Poskytnuté informace dle zák. 106/1999
důležité odkazy
registr oznámení
elektronická podatelna
autor stránek

poslední akce

Kouzelník Katonas

Jihomoravské dožínky 2019

Repríza divadelního představení

Cyklovýlet

Sranda Match

Vavřinecká pouť

Návštěva v knihovně

Róčtí ochotníci
- O dvanácti měsíčkách...?

Hasičská soutěž
ve Veverských Knínicích

Hasičská soutěž
na Hlíně

Hasičská soutěž
v Újezdě

Zábavné odpoledne

  Zdravý den

Hasičské závody

Den matek

Vítání ptačího zpěvu

Návštěva divadla

Den Země

Exkurze starostů
ze Znojemska

Velikonoce

Výlov rybníka

Senior bez nehod

Společné technické školky

Skautský cestovatelský podvečer

Oslava MDŽ

Návštěva divadla

Dětský karneval

Obecní ples

Návštěva turistů
z Ivančic

Beseda o Rudce

Novoroční vycházka
k prameni Bobravy
 

 

 

fotogalerie - září 2012 – Oranžová stuha

 


Oranžovou stuhu 2012 získala obec Rudka z Jihomoravského kraje
V Senátu Parlamentu ČR v Praze byly dnes vyhlášeny výsledky soutěže Oranžová stuha 2012 v rámci Vesnice roku. Ocenění Oranžová stuha ČR 2012 získala obec Rudka ležící na úpatí Českomoravské vrchoviny. Na druhém místě skončila obec Petrovice ze Středočeského kraje, třetí je obec Sovětice z Královéhradeckého kraje.

„Ministerstvo zemědělství je jedním z vyhlašovatelů soutěže Vesnice roku, v rámci které udělujeme ocenění Oranžová stuha za vytváření podmínek pro plnohodnotný život na venkově ve spolupráci místní samosprávy a zemědělských subjektů. Rozvoj venkova je jednou z důležitých priorit Ministerstva,“ říká ministr zemědělství Petr Bendl.
Ocenění Oranžová stuha uděluje Ministerstvo již po šesté. Letošního ročníku se zúčastnilo 278 obcí. Soutěží se na dvou úrovních, nejprve na krajské, poté na celostátní. Třináct obcí, které uspěly v krajských kolech a dostaly se do celostátního, získalo šek do výše 600 tisíc korun. V letošním roce jde o město Abertamy (Karlovarský kraj) a obce Bolešiny (Plzeňský kraj), Bořice (Pardubický kraj), Kučeř (Jihočeský kraj)Mnetěš (Ústecký kraj), Otice (Moravskoslezský kraj), Petrovice (Středočeský kraj), Pitín (Zlínský kraj), Rozsochatec (kraj Vysočina), Rudka (Jihomoravský kraj), Skalka (Olomoucký kraj), Sovětice (Královehradecký kraj), Všelibice (Liberecký kraj). Ocenění převzali zástupci obcí. Celorepublikový vítěz, obec Rudka, obdržel šek do výše 800 tisíc korun, převzala ho starostka Marie Jirglová. 
S vítěznou obcí spolupracují Zemědělská společnost Devět křížů, a. s. a soukromá farma Blažek, které v průběhu posuzování celostátního kola navštívila hodnotitelská komise. Kromě toho, že zaměstnávají místní obyvatele, pomáhají rovněž při údržbě cest a veřejného prostranství a zapojují se do společenského dění. S obcí spolupracují také drobní zemědělci. Je zde řada spolků, včetně včelařů a myslivců. Obec si zachovává venkovský ráz, dodržuje tradice a má pestrý společenský život.
Na druhém místě skončila obec Petrovice ze Středočeského kraje, která spolupracuje se Zemědělským družstvem Krásná Hora a.s. Obec také umožnila rybáři Jakubu Vágnerovi začít budovat unikátní rybářský revír, který bude sloužit ke sportovnímu rybolovu a podpoří i cestovní ruch. Obec Sovětice z Královéhradeckého kraje zaujala třetí místo. Byla oceněna spolupráce s místními zemědělskými subjekty, zejména se Zemědělskou akciovou společností Mžany.